רשימת תוכנות ישראליות


נכתב על ידי אופיר ורדי

קהילת מקדמי האתרים והמשווקים באינטרנט אשר פועלים בישראל נאלצו שנים רבות להיעזר בשירותים ובתוכנות אשר פותחו בחו”ל ולא תמיד התמודדו בצורה טובה עם השוק המקומי ובמיוחד עם העיברית. בשנים האחרונות יותר ויותר מפתחים הרימו את הדגל ופיתחו תוכנות שונות לשימוש בעלי אתרים, מקדמים ואנשי שימוש באינטרנט.

כאן אנסה לסקור את כל התוכנות, מוצרים ושירותים אשר פותחו בישראל. מכירים תוכנה שאינה נזכרת כאן? אנא שלחו אלי תאור וקישור ואוסיפה. ולפני שאתם שואלים – כל הקישורים לתוכנות אינם קישורי אפיליאט.

zefo – תוכנת על למקדמי אתרים

מועטות התוכנות אשר זוכות לשבחים כמו רבים כמו zefo של ניר אדר. תוכנה זו מאפשרת לעקוב, לייעל ולשפר את עבודת הקידום ונמצאת בשימוש מקדמי אתרים רבים.

בין היתרונות הבולטים של zefo ניתן למצוא:

  • מעקב אחר מיקומים של האתר ושל המתחרים בביטויים נבחרים
  • התממשקות ל-google analytics ןל-GWT וביצוע פילוחים יעילים
  • איתור בעיות ושגיאות באתר
  • הפקה מהירה של דוחות
קישור לתוכנה.

 

כלי מקדמי אתרים – seo123

seo123 אשר נבנתה על ידי רון ז’בנר מיועדת לחברות קידום אתרים ומאפשרת ריכוז וייעול העבודה על הפרוייקטים השונים. התוכנה מתממשקת עם חשבון האנליטיקס של האתר ומאפשרת לעקוב אחר קישורים נכנסים שיש לאתר, להפיץ מאמרים באתרי מאמרים שונים, לעקוב אחר מיקמים במנועי החיפוש, לקבל דוחות אופטימיזציה לאתר ולהפיק דוחות.

קישור לתוכנה.

servula.com – שירותים למקדמי אתרים

אי אפשר בלי להזכיר את סרבולה של פבל ישראלסקי שהוקמה במטרה להקל על מקדמי אתרים במלאכה הסיזיפית של כתיבת תוכן. בעבר השירות כלל סרבולהרישום באינדקסים, הוספת תגובות בבלוגים רלוונטים, תרגום ועוד אולם כיום ההתמקדות היא בכתיבת תוכן בכל תחום ובכל כמות. היתרון בסרבלה הוא ההקפדה על הפרטים הקטנים ואיכות העבודה לאורך זמן.

קישור לאתר

 

מידע תחרותי על אתרים – SimilarWeb

בחודש דצמבר 2012 יצא לשוק השרות החדש של SimilarWeb SimilarWebאשר מאפשר לקבל מידע תחרותי על כל אתר. באמצעות התוכנה ניתן לקבל נתונים המבוססים על מידע המתקבל ממליוני גולשים בעולם וכלי זה יכול להוות מוצר משלים לכלים אחרים כמו אלקסה, Compete, וכלים לאיתור קישורים. המידע הניתן לגבי כל דומיין כולל: תנועה משוערת ומיקום עולמי (בדומה לאלקסה), מקורות התנועה(תנועה ישירה / מנועי חיפוש / הפניות) ומידע לגבי כל מקור – מיהם האתרים המפנים, לאילו אתרים הגולשים עזבו את האתר, ביטויים בתנועה אורגנית וממומנת ואתרים דומים.

הכלי מתבסס על  מקורות מידע יחודיים כך שבהחלט כדאי לבחון את התוצאות המתקבלות בו.

קישור לאתר

 

KISSmetrics – מי הם הגולשים האמיתיים שלכם?

KISSmetrics הינה שידרוג לתוכנות האנליטיקס ונועדה לאפשר יציאה מנתונים סטטיסטים לגולשים אמיתיים – כך תוכלו לפנות לגושליםKISSmetrics אשר נתקעו באחד משלבי המכירה ולא סיימו אותם, לנתח התנהגות גולשים על פני זמן (למשל – כמה זמן לוקח ללקוח לבטל מנוי), למצוא משתמשים על פי מאפיינים שונים וכן לראות באופן מלא התנהגות של גולש ספציפי.

קישור לאתר

40 מאמרים במכה – ספינר ישראלי hebrewspinner.com

אומנם ספין של מאמרים נחשב בעיני רבים לספאם או שיטה שאינה יעילה במקרה הטוב או עלולה לגרום לענישה במקרה הפחות טוב אולם חובה לפרגן ליעקב שכתב את תוכנת ערבול המאמרים הראשונה בעיברית. תוכנה זו מאפשרת הזנה של תוכן, החלפת מילים וביטויים באמצעות מילון פנימי והפקת עשרות מאמרים משוכתבים תוך מספר דקות.

תוכנות נוספות בתחום זה articlesay.com המאפשרת גם היא ביצוע ספין מיידי לתוכן. קישור לתוכנה

מה הגולשים שלכם עושים באתר? clicktale.com

תוכנה זו הזוכה להצלחה ולשבחים בעולם מבצעת “הקלטה” של תנועות העכבר של הגולשים באתר ובאמצעות כך מאפשרת לנטר אזורים חמים, למצוא בעיות במבנה האתר, שיפור טפסים ופעולות המרה ועוד.

מומלץ לכל אחד להרשם לגרסת הנסיון ולהתרשם מהאפשרויות בתוכנה.

קישור לתוכנה.

נציגה וירטואלית באתר – מיכל, ענת ושרון

אולי זה מעצבן רבים אולם בעלי אתרים ומשווקים באינטרנט מסכימים כי נציגה וירטואלית מעלה את כמות הלידים מהאתר. אומנם לא לכל אתר זה מתאים אבל כדאי לשקול הוספה של נציגה וירטואלית. קיימית בישראל מספר ספקים של השירות הזה:

 

חברת וירטואל ספיריט – virtualspirits – לחצו כאן

חברת אפטריו virtual-chat  – לחצו כאן

חברת אפסייט hiclient לחצו כאן

אתר הלימודים gostudy smart-agent

חברת ויסופורט robochat.co.il לחצו כאן

חברת אתרים פלוס –  CounterBell  – לחצו כאן

מחשבון לכל אתר – calculator.co.il

אתר המחשבונים אשר פותח על ידנו מאפשר לכל בעל אתר לבחור אחד מעשרות המחשבונים השונים ולהטמיע אותו בקלות באתר. כבר לא צריך להשקיע אלפי שקלים בפיתוח מחשבונים – תוך מספר דקות המחשבון כבר פעיל באתר שלכם

קישור לאתר

מערכות דיוור אלקטרוני

מערכות דיוור אלקטרוני מאפשרות משלוח ניוזלטר, איסוף רשימות תפוצה וניהול הנרשמים כאשר יתרונן הגדול של התוכנות הישראליות הוא בכך שהם מותאמות מראש לשימוש בעיברית ונבנו בהתאם לצרכי השוק הישראלי.

המערכות הישראליות המובילות הינן:

רב מסר – אחת החברות הוותיקות והמובילות בבעלות ד”ר רוני הורוביץ חברת SEO ISRAEL וחברת בניית האתרים KCS. קישור לאתר

שלח מסר הינה תוכנה קלה וידידותית המכילה פיצ’רים מתקדמים לניהול ולשליחת מסרים. החברה בבעלות קומסטר. קישור לאתר

מסר עשר מאפשרת שליחת SMS, ממשק ידידותי מערכת בניית דפי נחיתה וזאת בנוסף לשאר התכונות. קישור לאתר

מערכות נוספות:

אקטיב טרייל בבעלות CommerceAge לחצו כאן

 

SheerSeo – תוכנת עזר למקדמי אתרים

תוכנה זו מספקת מספר כלים המסייעיםם במלאכת הקידום – מעקב אחר דירוגים של ביטויים במנועי החיפוש, מעקב אחר דירוג האתר – PageRank, חיבור לגוגל אנליטיקס ניתוח קישורים נכנסים ותרומתם לקידום וכן כלים נוספים – ניתוח מבנה הדפים באתר, צפיפות מילות מפתח, מעקב אחר פעילות ברשתות חברתיות ואפשרות לניתוח מתחרים.

אפשרות חשובה נוספת היא מעקב אחרי קישורים נכנסים והחלפות קישורים – המערכת בודקת ומוודא את קיום הקישור החוזר לאתר וכן פרמטרים שונים הקשורים אליו.

קישור לאתר

כלי למקדמי אתרים seobot.co.il

כלי נוסף שפותח בישראל על ידי יונתן בונדרי ועונה מספר דרישות של מקדמים:  ניהול משימות, מערכת CRM, מעקב אחרי מיקומי ביטויים בגוגל, איתור קישורים נכנסים בשיתוף כלים אחרים, הפקת דוחות שונים ועוד.

קישור לאתר

מכורים למידע? אפליקציית Ranco לעידכון שוטף

צריכים לדעת בכל רגע מה המיקומים שלכם בגוגל? כמה אנשים עשו Like לדף העיסקי שלכם בפייסבוק? שני סלמה פיתחה את רנקו – אפליקציה המאפשרת קבלת עידכונים במכשיר הסלולרי שלכם לגבי מיקומים בגוגל, מספר לייקים, נתונים נבחרים מגוגל אנליטיקס.

דרוג נטניר לאתרים ישראלים

שרות זה אשר פותח על ידי ניר בן לוי מאפשר להכניס דומיין של אתר ישראלי ולקבל רשימה של ביטויים בהם האתר מדורג בגוגל. מאחר והנתונים רחוקים מלהיות מעודכנים לא כדאי להסתמך על האתר והוא מיועד לקבל אינדיקציה כללית בלבד

 

תוכנות שכבר אינן פעילות (לצערנו):

למדו על המתחרים שלכם – semmonitor.co.il

תוכנת semmonitor מאפשרת לקבל מידע חשוב לגבי תחום בו אתם פועלים או מעוניינים לפעול וכן לנתח את הפעילות של אתר מתחרה. התוכנה מאפשרת לקבל דוחות מפורטים בתחומים הבאים:

איתור המתחרים עבור ביטוי מסויים וכן את השינויים במיקומים של האתרים עד 3 חודשים אחרונה

איתור מודעות אדוורדס של אתר, ביטויים בהם הוא מפרסם, מיקום של המודעות ועוד

התממשקות עם כלי מילות המפתח של גוגל וקבלת מידע רלוונטי הכולל ביטויים קשורים, נפחי חיפוש, עלויות ועוד.

חיפוש הפוך במרשם הדומיינים – whois.org.il

תמיד רציתם לדעת איזה דומיינים יש למתחרה שלכם? באמצעות whois.org.il תוכלו לחפש דומיינים לפי פרמטרים שונים כמו שם הבעלים, אימייל ועוד. כמו כן בהרשמה לאתר תוכלו לקבל רשימה של דומיינים שפקעו / עומדים לפקוע.

השירות כרגע לא זמין