גוגל אדסנס – Adsense


שירות האדסנס של גוגל מאפשר לכל בעל אתר להכניס לאתר שלו תוך מספר דקות מודעות מרשת הפרסום של גוגל ולהתחיל ליהנות מרווחים ללא צורך בשום פעולה אקטיבית, ללא צורך בפניה למפרסמים, ללא צורך במאמצי גביה וללא צורך באופטימיזציה של המודעות – את הכל גוגל יעשו עבורכם.

מי יכול להצטרף לגוגל אדסנס?

כל אחד (כמעט) יכול להצטרף לגוגל אדסנס. הדרישות הבסיסיות הן:

  • גישה לקוד של אתר (על מנת להכניס את קוד האדסנס). למעשה אינכם צריכים להיות אפילו בעלי אתר – אם יש לכם גישה לקוד של האתר תוכלו לשלב באתר אדסנס (כמובן בהסכמת בעלי האתר).
  • חשבון בנק – על מנת לקבל את התשלומים מגוגל

מוכנים להתחיל?

לאחר פתיחת חשבון כאן עליכם להגדיר אתר ראשון שבו ישולבו המודעות. שימו לב להגדיר אתר איכותי שאחרת יש סיכוי שלא יאשרו לכם לפעול בחשבון.

גוגל יתנו לכם קוד לשלב באתר. הקפידו לעמוד בהנחיות של גוגל – שילוב של מקסימום 3 מודעות טקסט בעמוד, מקסימום 3 מודעות קישור בעמוד ו-2 מודעות חיפוש בעמוד. אם תשלבו יותר מודעות – הן לא יוצגו.

גוגל לעולם לא סולח

רבים חושבים שהם יכולים להתחכם על מנת להגדיל את הרווחים – שילוב מודעות באתרים לא איכותיים, אתרי ספאם, אתרי הורדות או אפילו לחיצה על המודעות באתרים שלהם.

זכרו שגוגל יודעים הכל והם אף פעם לא סולחים – במקרים כאלה גוגל יסגרו לכם את החשבון ולעולם לא תוכלו שוב לפתוח חשבון.

כמה מרוויחים?

על פי דיווחים שונים גוגל מעבירים לבעל האתר כ-60% מההכנסה מהמפרסם. הסכום שאותו תרוויחו מושפע מכמות המבקרים באתר, הנושא של האתר שלכם (נושאים תחרותיים ומבוקשים – יניבו סכומים גבוהים יותר), שילוב במיקום נכון של מודעות נכונות בדף, איכות האתר (לאתר איכותי יזכה לתחרות גבוהה יותר של המפרסמים ובכך למחיר גבוה יותר לקליק) וגורמים נוספים.

ניתן לפסול הופעת מודעות שלדעתכם הם במחיר לחיצה נמוך, מודעות של מתחרים ישירים וכל מודעה שלא נראית לכם.

סוגי מודעות

גוגל אדסנס מכיל ארבעה סוגי פרסום:

  • מודעות טקסט – מודעות הנראות כמו המודעות ברשת החיפוש של גוגל. אלו הן המודעות הפופולריות ביותר
  • מודעות קישור – מודעות הנראות כמו שורת קישורים
  • אדסנס לחיפוש – תיבת חיפוש של גוגל כאשר אתם ניהנים מלחיצות על מודעות בתוצאות החיפוש
  • אדסנס לדומיינים – מודעות בדומיינים שאינם פעילים
על פי דיווחים שונים, הגזמה במספר המודעות ביחס לכמות התוכן עלולה לפגוע במיקומי האתר בתוצאות האורגניות של גוגל ואף במקרים מסויימים לגרום לסילוק מתוצאות החיפוש (עידכון פנדה). בקיצור – אל תגזימו.

מדוע גוגל אדסנס הינו שירות הפרסום הפופולארי ביותר בעולם?

גוגל אדסנס מאפשרים לכל בעל אתר להפיק רווחים – השירות מיועד גם לבעלי בלוגים או אתרים קטנים שבהם מאות גולשים בחודש וגם לפורטלי ענק בעלי עשרות אלפי גולשים ביום.

היתרון הגדול הוא התיווך של גוגל – לא צריך לחפש מפרסמים ולא צריך להתעסק איתם. גוגל עושים עבורכם הכל – החל מהתאמה מושלמת של המודעות לנושא הדף ועד לגביית הכסף. וגוגל משלמים תמיד בזמן.

במקרים רבים לא תצליחו לקבל יותר כסף משום רשת פרסום.

מה הטיפ הכי חשוב?

אף פעם, אבל באמת אף פעם, אל תלחצו בעצמכם על מודעה באתר שלכם. גם אל תבקשו מחברים ללחוץ. תזהרו – גוגל יודעים עליכם ה-כ-ל.