קורס קידום אתרים


נכתב על ידי
עולם השיווק באינטרנט לוהט מתמיד ורבים מעוניינים להשתלב בשוק הגועש אשר מגלגל עשרות מיליארדי דולרים כל שנה (בארה”ב לבדה בשנת 2012 היקף שוק המודעות הינו 37 מיליארד דולר) כאשר התחזית שיותר ויותר תקציבים יופנו לאינטרנט.
שיווק באינטרנט כולל תחומים רבים כגון מודעות ממומנות במנועי החיפוש, שיווק ברשתות חברתיות, באנרים ופרסום באתרים שונים וכמובן קידום אתרים.
מטרתו של מקדם אתרים הינה בסופו של דבר להגדיל את התנועה המגיעה מתוצאות החיפוש האורגניות במנועי החיפוש וזאת באמצעות שיפור מיקומי האתר. אבל איך עושים את זה? האם אפשר לעשות את זה לבד? ואם אני רוצה להשתלב בעולם הזה – איך אפשר להתחיל?
בקרב מקדמי אתרים קיימת מחלוקת עזה לגבי דרך הלימוד הנכונה של מקצוע זה. מחלוקת זו נובעת מטבעו של התחום – אז מה בעצם שונה במקצוע זה לעומת מקצועות אחרים?

נכון או לא נכון – זו השאלה

המאפיין הבולט ביותר של קידום באינטרנט הוא העדר מתודולוגיה  ברורה. אין כללים ברורים ואפילו על נושאים בסיסים תמיד יש ויכוח מהי הדרך הנכונה. גם מה שנכון להיום – יכול להיות לא אפקטיבי במקרה הטוב בעתיד או אף לגרום לנזק במקרה הפחות הטוב לאתר המקודם וזאת כתוצאה משינויים תכופים באלגוריתם של מנועי החיפוש.
לפיכך עולות שתי שאלות עיקריות – שאלה ראשונה מתייחסת להווה והשניה לעתיד.
האם מה שמלמדים בקורס זה או אחר נכון? האם המרצה מלמד את מה שנכון להיום? ואפילו אם כן – כיצד נוכל להתמודד עם שינויים תדירים ולהמשיך את תהליך הלימוד לבד?

 למה כן לקחת קורס קידום אתרים?

בחלק נכבד מהקורסים המועברים כיום בארץ סוקרים ועוברים על מונחי יסוד רבים ומאפשרים לימוד הבסיס החשוב. מי שצריך מסגרת וחומר המועבר בצורה מסודרת – זה המקום ללמוד. קשה למצוא מידע אמין ומעודכן באינטרנט וללא הבסיס קשה להעריך עד כמה מאמר או דיווח כזה או אחר אמינים ומתאימים לדרך הפעולה שלנו.
מלבד הקורסים הפרונטלים הרגילים ניתן להשתתף בקורסים אונליין אשר מעבירים את אותו החומר בעלות נמוכה משמעותית. קורס קידום אתרים אשר מועבר בצורת וידאו אונליין או מערך שיעורים בכתב יכולים לתת לכם בסיס טוב לכניסה לעולם הקידום האורגני.

למי זה מתאים?

קורס קידום אתרים מיועד לחסרי ידע בתחום, לבעלי ידע בסיסי, למי שרוצה נקודת פתיחה לעיסוק בקידום אתרים ולבעלי אתרים שרוצים להבין יותר ואולי אף לקדם את האתר שלהם לבד.
זכרו כי גם לאחר הקורס אולי תהיה לכם תעודה של מקדם אתרים “מוסמך” אולם אתם רק בתחילת הדרך ואת הלימוד העיקרי עדיין תצטרכו לעשות בעצמכם. אין תחליף ללימוד עצמי – גם לאחר הקורס תצטרכו באופן שוטף להתעדכן, לנסות וללמוד
ההמלצה שלנו: לוודא כי המרצה בקורס עוסק בפועל בקידום אתרים גם היום – מרצים רבים כבר אינם מקדמים בפועל אתרים.

למה לא לקחת קורס קידום אתרים?

הידעתם שכמעט כל המרצים בקורסים לא למדו את המקצוע בקורס קידום אתרים?
על מנת להצליח במקצוע זה עליכם להיות מסוגלים ללמוד ולהתעדכן בעצמכם, להתמודד עם עולם של מידע חלקי, להבין לבד מדוע הצלחתם או נכשלתם – ואת זה לא לומדים בקורס.
אם יש לכם משמעת עצמית אפשר להתחיל לקרוא חומר באחד מהמקורות הרבים הקיימים באינטרנט, להתייעץ באחד מהפורומים של מקדמי אתרים או קבוצות ברשתות החברתיות.
אפשרות נוספת היא להתחיל לעבוד בחברת קידום אתרים ושם ילמדו אתכם את הבסיס.
אולי אחד מהסיבות העיקריות לא ללמוד בקורס היא דווקא ה”הילה” המזוייפת של חלק מהמרצים. לאף אחד אין ידע מושלם ואם מלמדים אתכם שיטה אחת הרי איבדתם את שאר השיטות ואולי אף חמור מזה – את היכולת להפעיל חשיבה מקורית וביקורתית.
זכרו כי בכל מקרה המפתח להצלחה טמון בכם – יש צורך בלימוד שוטף, עריכת נסיונות והפקת מסקנות – אז שיהיה בהצלחה!